Ara

SPOR BİLİMLERİ FAKÜLTESİ

Fırat Üniversitesi, Karate Türkiye Şampiyonasına Ev Sahipliği Yaptı

03.05.2018 14:52

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen “Karate Türkiye Şampiyonası” müsabakalarına Fırat Üniversitesi ev sahipliği yaptı.

Toplam 45 üniversiteden 291 sporcunun katıldığı müsabakaların açılış töreni Yakup Kılıç Kapalı Spor Salonu'nda yapıldı.

 

Müsabakalara Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, Belediye Başkan Yardımcısı İrfan Ergüven, Spor Bilimleri Fakültesi Dekan Vekili Doç. Dr. Mustafa Karadağ, Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Karate Teknik Kurulu Başkanı Dr. Öğretim üyesi Cenap Türkeli, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Cihan Çakıcı, Koç Fest Yöneticileri, öğretim üyeleri, öğrenciler ve sporcular katıldı.

4 gün sürecek olan müsabakaların açılış seremonisinde konuşan Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, bu tür sportif faaliyetlerin düzenlenmesinin illerin tanıtımı noktasında önemli olduğunu belirterek, Fırat Üniversitesi olarak hem Voleybol hem de Karate şampiyonasına ev sahipliği yaparak, 600’e yakın sporcuyu Elazığ’da ağırladıklarını söyledi.

Rektör Prof. Dr. Demirdağ, gurup müsabakalarına katılan üniversitelerin değerli idareci, antrenör ve sporcu öğrencilerini Elazığ’da ve Fırat Üniversitesinde misafir etmekten mutluluk duyduğunu da sözlerine ekledi.

Yarışmalar sonucunda dereceye giren sporcular Japonya Kobe’de yapılacak olan Dünya Karate Şampiyonasında ülkemizi temsil edecek, aday milli takımı oluşturacaklardır.